Найпопулярніші соуси в японській кухні
Замовляючи суші у Львові, варто не забувати й про соуси, адже саме від них залежить, якими фарбами заграє нова страва: чи буде вона солодкуватою, трохи кислою або ж пікантно гострою. Давайте дізнаємося, які соуси ідеально підходять для японської кухні.
Соєвий соус
Це універсальний соус, який використовуються для всіх суші та ролів відповідно. Він має приємний солоний присмак, а ще ідеально підходить для рису, просочуючи його і надаючи приємного післясмаку. В Японії він також використовується не тільки для суші, а й як заправка для салату, супу і багато іншого.
Унагі
Цей соус добре знайомий тим, хто полюбляє роли з рибою і морепродуктами. Він має характерний солодкуватий присмак, оскільки в його складі – краплинки рибного бульйону, а також цукор, вино та різні спеції. В основному його подають до страв, що містять в собі вугра, адже він надає йому характерного копченого післясмаку.
Васабі
Всім відомий гострий, зелений соус, який класично подають до суші. Не секрет, що васабі – це всього лише один з різновидів хрону, яку перетирають, висушують і готують у вигляді особливої пасти. У всьому світі його використовують не тільки для ролів, але й як, наприклад, соус для пасти.
Спайсі
Соус спайсі добре відомий тим, хто полюбляє пікантний присмак. Він делікатно гострий, відмінно підходить для ролів, заправки салатів і м’ясних страв, і, звичайно ж, відтіняє смак риби. Готується він з японського майонезу, кімчі, ікри і соєвого соусу, завдяки чому виходить неймовірно калорійна заправка.
Теріякі
Теріякі вважається близьким родичем соєвого соусу, однак це не зовсім так. Крім класичного соусу з бобів, до нього також додають мед і цукор, рисовий оцет і навіть інколи саке. Це і надає соусу оригінального, кислувато-солодкого присмаку. В Азії його використовують для маринаду м’яса, овочевого рагу та інших страв.
Кімчі
Такий соус добре відомий завдяки своєму неймовірно гострому смаку. Він має консистенцію пасти, а також готується з декількох видів гострих перців, яблук, різних фруктів і часнику з імбиром. Відзначимо, що в Японії існує особлива паста і навіть суп кімчі, які готуються з додаванням цього соусу. Класично ж він підходить до суші, а також для маринування м’яса.
Горіховий соус
Цей соус почали подавати до японських страв відносно недавно. І не дивно, адже він досить незвичайний, надає оригінальних відтінків смаку кожній страві. У ньому поєднується кунжут з соєвими бобами, соєвий соус і навіть оцет на основі рису. Його консистенція нагадує крем або ніжну пасту, і відмінно поєднується з гунканами і водоростями чука.